A koronavírus-járványnál is több haláleset köthető világszerte az államok és a vállalatok által okozott szennyezéshez az ENSZ kedden publikált környezetvédelmi jelentése szerint.
A világszervezet által közzétett dokumentum azonnali és ambiciózus intézkedéseket sürget bizonyos mérgező vegyi anyagok betiltására vonatkozóan – írta meg a Reuters.
Az ENSZ-jelentés szerint a peszticidek, a műanyagok és az elektronikai hulladékok által okozott környezetszennyezés széles körben megsérti az emberi jogokat, ráadásul
éves szinten 9 millió ember korai halálához járul hozzá.
Ezzel szemben a koronavírus-járvány egy év alatt mintegy 5,9 millió halálesetet okozott a Worldometer adatgyűjtő oldal nyilvántartásai alapján.
A szennyezés és a mérgező anyagok által okozott károk megelőzésének jelenleg alkalmazott módszerei egyértelműen kudarcot vallottak
– jelentette ki a dokumentum egyik szerzője, David Boyd, az ENSZ különmegbízottja.
A jelentést kedden tették közzé az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának honlapján.
A dokumentum a polifluoralkil és perfluoralkil háztartási termékekben való használatának sürgős betiltását javasolja, mivel ezek az anyagok összefüggésbe hozhatók rákos megbetegedésekkel is.
Michelle Bachelet, az ENSZ jogi vezetője a környezeti veszélyeket az emberiséget veszélyeztető legnagyobb globális jogi kihívásnak nevezte. Ennek ékes bizonyítéka, hogy egyre több éghajlati és környezeti igazságossági ügy hivatkozik sikeresen az emberi jogokra.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.