Kína harminc harci repülőgépet küldött Tajvan légvédelmi övezetébe
– írja a BBC.
Most először láttak kínai Szu35-S Flanker-E típusú vadászgépet a tajvani légtérben, rögtön kettőt, de a Janes.com beszámolója szerint a kötelékben nyolc J-11-es vadászgépet, hat J-16-ost és négy J-10-est is azonosítottak. Tajvan nyílt fenyegetésnek tekinti a védelmi területének megsértését, amelyre egyre gyakrabban kerül sor.
A harci gépek május 30-iki berepülése a második legsúlyosabb kínai provokáció volt az idén Tajpej szerint. Peking a fokozott katonai tevékenység ellenére állítja: a gépek egyszerű gyakorlaton vettek részt.
Orosz és kínai stratégiai bombázók miatt riasztották fél ÁzsiátKínai és orosz stratégiai bombázók a két ország közös hadgyakorlata során megközelítették Dél-Korea és Japán légtérét, épp akkor, amikor Joe Biden amerikai elnök a japán, az ausztrál valamint az indiai vezetőkkel tárgyalt. A japán kormány elfogadhatatlan provokációnak nevezte a történteket. |
Kína saját szakadár tartományának tekinti az önmagát független államként definiáló Tajvant.
A többéves huzavona után 2016 óta romlott meg ismét a két ország közötti kapcsolat, amikor a függetlenségpárti Caj Jing-ven lett a tajvani elnök, aki a status quo fenntartása és a sziget önvédelmi képességeinek erősítése mellett kötelezte el magát.
A múlt évben Tajvan rekordszámú, 969 kínai harci repülőgép behatolásáról közölt adatokat, ez több mint a duplája a 2020-ban észleltnek, idén pedig már 465 légtérsértést jelentettek.
Peking: Washington eltúlozza a Kína jelentette fenyegetéstA kínai külügyminisztérium szerint az amerikai vezetés eltúlozza a Kína jelentette fenyegetést, miután Antony Blinken amerikai külügyminiszter Kínát a nemzetközi rendre leselkedő legkomolyabb, hosszú távú kihívásnak nevezte. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.