Sorra hullanak a kínai hírességek, emiatt a lakosság kezd kételkedni a kormány által közölt hivatalos koronavírus-halálozási adatokban. A múlt hónapban többek között életét vesztette a 40 éves operaénekesnő, Csu Lan-lan – írta meg a BBC. Sokakat sokkolt a fiatal énekesnő halála, viszont a család nem közölt több részletet az esetről.
Kínában decemberben feloldották a koronavírus ellen hozott korlátozásokat, ezután rendkívül gyorsan kezdett terjedni a fertőzés, és a halálozási adatok is megugrottak. Jelentések szerint a kórházak telítődtek, és a krematóriumokban nem tudják tartani a tempót a folyamatosan érkező holtestekkel. A kínai kormány természetesen nem ismeri be, hogy mekkora a baj. December óta nem közlik a fertőzési adatokat, illetve
a korlátozások feloldása óta mindössze 22 halálos áldozatot ismertek el.
A kínai kormány gyakorlatát már az Egészségügyi Világszervezet (WHO) is kritizálta szerdán. Közleményük szerint a Covid alureprezentálásának súlyos hatásai lehetnek az országra.
Bár a kormány nem közli a hivatalos esetszámokat, a hírekben megjelenő egyre több halott híresség miatt a kínai lakosság kezdi sejteni, hogy valami nincs rendben. A nagy számok törvénye alapján esélytelen, hogy a 22 hivatalosan elismert Covid-halott mind közéleti szereplő legyen.
Az elhunyt Csu Lan-lanról az Operawire szakportál azt írta, hogy szoprán volt, aki a Pekingi Operában énekelt. A művésznő az éneklés mellett kiváló szónok és táncos volt, valamint jártas volt a harcművészetekben is.
Csu Lan-lan mellett életét vesztette a kínai színész, Gong Jin-tang is, akinek halálhírét az új év első napján közölték. Gong rendkívül népszerű színész volt, aki az ország egyik leghosszabb ideje futó sorozatában, az In-Laws, Out-Lawsban is játszott. Rengeteg rajongója volt.
A veszteségek között lehet említeni az elismert forgatókönyvírót, Ni Csent is, aki a kínai kritikusok által a legjobb filmnek tartott Raise the Red Lantern című filmet jegyezte.
Nemrég közölték a híres újságíró, Hu Fu-ming halálát is, aki a Nanjing Egyetem professzora is volt.
A kínai médiá szerint december 21. és 26. között 16 tudós halt meg az ország legnevesebb tudományos és mérnöki akadémiáiról.
A halálesetek egyikét sem hozták összefüggésbe a Coviddal, de online így is elindultak találgatások.
Az interneten egyre több kritikus hang támadja azokat a tüntetőket, akik tavaly év végén a zéró-Covid-politika végét követelték. Sokak szerint a tüntetők halálra ítélték az idős embereket az országban.
A hivatalos kommunikáció ennek ellenére továbbra is az, hogy ugyan jelen van a Covid az országban, de a halálozásoknak csak kis százaléka köthető hozzá. A kormányhoz közeli kutatók az influenzát és más légúti betegségeket okolják.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.