BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Öngyilkos lett Moszkva termonukleáris bombát fejlesztő zsenije, miközben Putyin a Sátánról beszélt

Holtan találták meg Moszkvában Grigorij Klinisov orosz atomfizikust. Még a Szovjetunióban Klinisov volt az első kétlépcsős hidrogénbomba egyik megalkotója. A kilencvenes éveiben járó tudós feltehetően öngyilkos lett. A bombája a teszt során irtózatos pusztítást végzett.

Feltehetően öngyilkos lett a 92 éves orosz atomfizikus, Grigorij Klinisov. Az idős férfi holttestét Moszkvában találták meg egy búcsúlevél mellett. Klinisov tagja volt annak a tudóscsapatnak, akik a Szovjetunió idején kifejlesztették az RDS-37 nevű termonukleáris bombát (más néven hidrogénbomba).

Nuclear,War,Apocalypse,Concept.,Explosion,Of,Nuclear,Bomb,In,City.
Nuclear war apocalypse concept. Explosion of nuclear bomb in city. City destroyed by atomic war. Creative artwork decoration in dark. Selective focus
Fotó: Shutterstock

Az RDS-37-est 1955-ben tesztelték először, és a pusztítóereje félelmetes volt. 

Még a robbanás epicentrumától 240 kilométeres távolságban is betörtek az ablakok a lökéshullámtól, 75 kilométeres körzetében épületek omlottak össze, és halálos áldozatai is voltak a tesztnek

írta meg az Aljazeera. Egy gyermek egy 75 kilométerre lévő kisvárosban halt meg a teszt következtében.

Klinisov feltehetően június 17-én vetett véget az életének. Halála egybeesik Vlagyimir Putyin szerdai bejelentésével, miszerint fokozni akarja az országa nukleáris csapásmérő erejét. Putyin azt is elmondta, hogy hamarosan éles bevetésre küldik a Sarmat interkontinentális ballisztikus rakéták új generációját, amelyek akár több mint tíz nukleáris robbanófej szállítására is képesek.

A NATO-ban ezt a rakétatípust a Sátánnak szokták hívni.

Vlagyimir Putyin hangsúlyozta: Oroszország érdeke, hogy a nukleáris erejét fejlessze a szárazföldi, tengeri és légből indítható rakéták esetében is.

A legfontosabb feladat a nukleáris hármas kialakítása, amely Oroszország katonai biztonságának és globális stabilitásának kulcsfontosságú garanciája

– mondta az orosz elnök.

A piros gomb legendája – Valós-e az atomháborús veszély?

Moszkva taktikai atomfegyvereket telepít Fehéroroszországba, amely szomszédos Lengyelországgal, a NATO megnövelt kelet-közép-európai jelenlétének kulcsországával, továbbá Litvániával és Lettországgal. A jelek nem kedvezők.

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.