A koronavírus-járvány, illetve a fertőzés terjedésének megelőzése érdekében tett intézkedések különösen érzékenyen érintették a légiközlekedési szektort és a légitársaságokat. Nem meglepő módon ezért több európai ország is a nemzeti légitársaság megmentése mellett döntött, amit főképp a fapados légitársaságok sérelmeztek, akár bírósági eljárás keretében is.
Ilyen volt például a Ryanair által az Air France és a SAS légitársaságok megmentését kifogásoló panasz, ám hazánkhoz közelebb a Wizz Air is kifogásolta a román TAROM megmentését.
A diszkont légitársaság a román állam által nyújtott 36,66 millió eurós kölcsönt engedélyező, az Európai Bizottság által hozott határozatot az Európai Unió Törvényszéke előtt támadta meg, ám nem járt sikerrel.
A Wizz Air ezért az Európai Unió Bíróságához fellebbezett, ám a testület csütörtöki közleménye szerint a fapados társaság most sem járt sikerrel. A TAROM-nak adott kölcsön így a Bíróság döntése értelmében nem minősül tiltott állami támogatásnak.
Az ítéletet a bíróság is azzal indokolta, amivel az azt engedélyező bizottsági határozat is érvelt, tehát hogy a TAROM megszűnése káros hatással lenne azon román régiók összeköttetésére, amelyeket kizárólag e légitársaság szolgál ki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.