A Német Pedagógusszövetség arra figyelmeztet, hogy összetéveszthető a török jobboldali szélsőségesek által használt farkasüdvözlet és az általános iskolai tanárok által gyakran használt „néma” vagy „csendes róka”. Mindez pedig úgy kapcsolódik a futballhoz – írja a Welt –, hogy miután a török válogatott Merih Demiral második gólját ünnepelte kedden Lipcsében, az Ausztria elleni Európa-bajnoki nyolcaddöntőn aratott győzelmekor, jellegzetes módon adott jelt örömének. Megírtuk, a török ultrák arra szólították fel a stadionban tartózkodó szurkolókat, hogy a himnusz alatt mutassák fel a farkastisztelgést. Ez egy kézjelzés, amelyet egy szélsőséges nacionalista csoport használ Törökországban.
Merih Demiralt azért tiltották el, mert második gólját a szürke farkasok jelével ünnepelte.
„Fontos, hogy a kollégák tudatosítsák a problémát, hogy megelőzzék a félreértéseket, és kezeljék megfelelően, ha a gyerekek vagy a szülők kérdéssel fordulnak hozzájuk” – folytatta Düll. Ha a „csendróka” kifejezést használják, fontos, hogy az iskolai vagy a napközi keretein belül elmagyarázzák a jelentését.
A magyarban német róka vagy csendes róka néven ismert kézjelzés, bár hasonló lehet, valójában teljesen más közegben és más célból alkalmazzák Európa és Észak-Amerika egyes részein. A kézjelzést
többnyire az iskolákban használják a tanárok,
hogy lecsillapítsák vagy lecsendesítsék a hangoskodó osztályt. Eddig ezzel nem volt baj, most azonban a rókát egyszer csak körülvették a híres német politikai korrektség ebei.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.