A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) a Kormány által kért járatsűrítéseket november 16-ig, immár 30 napja bevezette, mindezt azokon a vonalakon, ahol lehetséges és célszerű volt,
ennek köszönhetően a fővárosi közösségi közlekedés jelenleg a létező legnagyobb kapacitással üzemel, hogy a Budapesten közlekedők a legnagyobb biztonságban utazhassanak.
A BKK és a Kormányhivatal között november eleje óta zajlik egyeztetés a Kormány által elrendelt járatsűrítésekről. A BKK már az egyeztetések kezdetén leszögezte, hogy a kormányrendeletben meghatározott, a reggeli és a délután csúcsidőszakban elvárt sűrítéseket bevezette, ezzel munkanapokon reggel 7 és 9 óra, valamint délután 15 és 19 óra között Budapesten minden fizikailag rendelkezésre álló közösségi közlekedési jármű forgalomban van.
Ahogy a BKK minden alkalommal hangsúlyozza, a két lépésben, szeptemberben és novemberben bevezetett járatsűrítéseket a hadra fogható járművek „bevetésével” az M3 és az M4 metró, az 1-es, a 4-es, a 6-os villamos és a budai fonódó villamoshálózat vonalain, továbbá a Rákóczi úti tengelyt, illetve a nagy kerületközpontokat, lakótelepeket kiszolgáló buszvonalakon – így a 9-es, a 23-as, a 31-es, a 32-es, a 85-ös, a 95-ös, a 105-ös, a 151-es, a 159-es vonalon –, továbbá a 76-os és a 79M trolibusz vonalán hajtotta végre. Ezek azok az úgynevezett gerincvonalak, amelyek jelenleg is a legnagyobb kihasználtsággal üzemelnek.
A BKK és a járatsűrítéseket elrendelő kormányzat célja ugyanaz: hogy a fővárosban utazók a lehető legnagyobb biztonságban vehessék igénybe a közösségi közlekedési szolgáltatást.
A BKK ezért, ahogy eddig is, továbbra is együttműködik a fővárosi kormányhivatallal, ennek újabb lépéseként nemrég személyes egyeztetésre hívta a hivatal munkatársait. Az egyeztetés után, a hivatal kérésére a BKK újabb adatokkal támasztotta alá, hogy már korábban bevezette a Kormány által kért járatsűrítéseket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.