Indián a világ szeme, ahol áldatlan állapotok uralkodnak a súlyosbodó járványhelyzet miatt. Aki csak teheti, elhagyja az országot. A módosabb állampolgároknak erre több lehetőségük van, hiszen saját magánrepülővel utazhatnak külföldre. A társadalom krémjét képező iparmágnások és a bollywoodi filmcsillagok mellett azonban új szereplők is megjelentek a szektor szolgáltatásait igénybe vevők között.
A felső- és középosztálybeli családok összefognak anyagilag, hogy közösen elutazhassanak – derül ki Kanika Tekriwal, a JetSetGo magánrepülő vállalat vezérigazgatója, a CNBC-nek adott nyilatkozatából.
A legnépszerűbb úti célok Dubaj és a Maldív-szigetek, amely területek most biztonságosabb bázist jelentenek a koronavírus elől.
Az elmúlt hetekben 900 százalékkal emelkedett a foglalások száma.
Meglepetésre, a magánrepülés már nemcsak az elit kiváltsága. Az utazók 70-80 százaléka az alacsonyabb szociális rétegből kerül ki, akik arra gyűjtögettek, hogy elhagyhassák a földi pokolként emlegetett országot. Vannak, akiknek ez a féléves fizetésükbe kerül. Az utazás hátterében tehát korántsem a turizmus áll, a legtöbben attól félnek, hogy pont az anyagi helyzetük miatt nem részesülnek majd megfelelő orvosi ellátásban, ha utoléri őket a vírus. Az igazgató szerint bizonyos esetekben
a magánrepülőgép még olcsóbb lehet, mint a kórház ára, ahol a napi díj 2500 dollárba kerül.
Összehasonlításképp, ha két családtag két hétig fekszik kórházban, az pont a duplája egy dubaji útnak.
A JetSetGo a növekvő kereslet ellenére sem emelt árat, állításuk szerint az etikátlan lenne. Pozitív koronavírusteszttel senkit nem engednek fel a járatra, de nemzetközi légi mentőszolgálatot biztosítanak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.