Ez derült ki egy új tanulmányból, amely a Nature Food című szaklapban jelent meg. Az Egyesült Királyság ugyanis nagyban függ az élelmiszerimporttól, az összes elfogyasztott élelem fele, a zöldségének és a gyümölcsének pedig a kétharmada származik külföldről – a Brexitig elsősorban az EU-ból. A kilépés máris okozott ellátási problémákat, és a helyzet várhatóan tovább romlik majd, miután július elején lejár az átmeneti időszak, és brit oldalon is megkezdik a vámellenőrzéseket.
Boris Johnson kormánya új szabadkereskedelmi szerződésekkel igyekszik pótolni az EU-t, a fő cél a brit nemzetközösséghez tartozó országok mellett az Egyesült Államokkal tető alá hozni egy ilyen egyezményt. Szakértők azonban figyelmeztetnek, hogy ez még egészségtelenebb étrendhez vezet majd, ha a kormányzat nem teszi meg a szükséges óvintézkedéseket. A jelek azonban éppen ellenkező irányba mutatnak, a megállapodások érdekében a kormány késznek tűnik az engedményekre, így a közvélemény nyomása ellenére megjelenhet a szigetországban a klórmosott csirke- és a hormonkezelt marhahús.
A kóros elhízást a túl kevés gyümölcs és zöldség, a túl sok vörös- és feldolgozott hús fogyasztása, valamint túl sok kalória bevitele okozza. Márpedig a tanulmány szerzői szerint ötven százalékkal megemelkedhet a marhahús- és 20 százalékkal a sertés és búzaimport, ezért csökken majd a hazai termelés és az árak, miközben a fogyasztás és az egészségtelen étkezéssel kapcsolatos betegségekkel együtt nőni fog.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.