A kínai feldolgozóipari beszerzésimenedzser-index (BMI) 49,2 pontra esett augusztusban a júliusi 50,3-ról, elmaradva az 50,2-es piaci várakozástól – derült ki a kínai Caixin és a londoni Markit közös felméréséből.
Ez volt az első visszaesés a feldolgozóipari tevékenységben 2020 áprilisa óta, azaz először fordult elő, hogy az index az 50 pontos küszöb alá került,
amit főként a delta-variáns, az ellátási zavarok, a magas nyersanyagköltségek és az ismételt korlátozó intézkedések okoztak.
A kibocsátás 17 hónapja először csökkent, az ezt tükröző alindex 47,7 pontra esett, 16 hónapja a legnagyobb mértékben estek vissza az új megrendelések, ennek alindexe 48 pontra esett, valamint február óta először csökkent az exportértékesítés. A helyzetet jellemzi, hogy a júliusi stagnálás után a munkaadók már több dolgozót bocsátottak el, mint amennyit felvettek. A vállalatok arról számoltak be, hogy a járvány miatti korlátozások – bár egyelőre megállították a fertőzés terjedését Kínában – visszafogták a keresletet és beszerzési nehézségeket okoztak. A globális chiphiány szintén akadályozta a termelést. A ráfordítási és a kibocsátási árak pedig tovább emelkedtek. A feldolgozóipar teljesítményének visszaesése összességében a gazdasági fellendülés törékenységét tükrözi.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.