Az Egyesült Arab Emírségek és Magyarország megerősíti együttműködését az űriparban. Egy közös űrexpedíciót is terveznek 2024-ig, amelyre magyar asztronautát delegálnának, a járművet pedig Dubaj biztosítaná – írja a SatelliteProME.
A dubaji űrügynökség főigazgatója a Dubaji Expo 2020 rendezvény magyar pavilonjában találkozott Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztossal.
Az Egyesült Arab Emírségek Magyarország mellett még Észtországgal kötött megállapodást, velük többek között a műholdgyártásban, a mesterséges intelligencia és a kiberbiztonság területén kívánnak együttműködni.
Korábban a VG-nek az űrkutatásért felelős miniszteri biztos elmondta,
hogy
az Európai Űrügynökség programjába több mint 170 magyar jelentkezett, illetve körülbelül 40 olyan magyar cég van, amely a tevékenységét részben vagy egészben az űrszektorra alapozza.
Észtország 2015 óta tagja az Európai Űrügynökségnek, az idén óriási előrelépést tett az iparban. Január 11-én bejelentették, hogy Észtország kamerákat biztosít a Maxar Technologies számára a NASA Artemis holdprogramjához. A kamerák fontos részét képezik annak a programnak, amely 2024-ben embereket szállít a Holdra, és egy napon holdtelepet hoz létre.
Az Egyesült Arab Emírségek a közelmúltban új tervet jelentett be, többek között a Vénusz és a Mars közötti aszteroidaöv felfedezését ütemezik.
A tervezett projekt 2028-ban indul, amely a 3,6 milliárd kilométeres útja során próbára teszi az Egyesült Arab Emírségek tudományos és műszaki kapacitásait is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.