Az Európai Központi Bank (EKB) munkavállalói elvesztették a bizalmukat az intézmény vezetésében, miután az nem volt képes kontroll alatt tartani az innflációt – derült ki egy bizalmas közvélemény-kutatásból, amelyet az IPSO szakszervezet készített.
A Reuters értesülései szerint a munkavállalók körében a bértárgyalások és a munkaszerződések kapcsán végezték el a felmérést, amely az első Christine Lagarde regnálásának kezdete, azaz 2019 vége óta. Az EKB maga is monitorozta a munkavállalóit tavaly, ebből az derült ki, hogy a megkérdezett 3 ezer alkalmazott 83 százaléka büszke arra, hogy az intézményben dolgozik. A 2020–2021-ben készül EKB-s felmérések alapján a munkavállalók 80 százaléka volt elégedett a pandémia kapcsán bevezetett egészségügyi-biztonsági intézkedésekkel.
Ehhez képest a szakszervezet által 1600 fő megkérdezése alapján készült felmérésből az derül ki, hogy
a stáb szemében nagyot zuhant Lagarde és a hattagú igazgatóság elismertsége a magas infláció és fizetésemeléseik ennek mértékétől való elmaradása miatt.
Arra a kérdésre, amely azt firtatta, hogy mennyire bíznak Lagarde és az igazgatóság menedzseri képességeiben, mindössze 34 százalék válaszolt úgy, hogy mérsékelten és csupán 14 százalék úgy, hogy nagyon. A válaszadók 28 százaléka kevéssé, 15 százaléka pedig egyáltalán nem hisz a vezetésben, nagyjából 10 százalék volt a nem válaszolók aránya.
A szakszervezet kiszivárgott e-mailje szerint mindez komoly aggodalomra ad okot, hiszen senki nem vezethet hatékonyan egy intézményt, ha nem bíznak benne a munkavállalók. A dolgozók és az intézmény vezetése között kemény bérharcra van kilátás, még a sztrájkot is kilátásba helyezték.
A megkérdezettek 63 százaléka aggódik a miatt, hogy az intézmény csupán 4 százalékos béremelést akar nekik adni.
Lagarde elődjének, Mario Draghinak a támogatottsága sokkal nagyobb volt, egy korábbi IPSO-felmérés szerint a dolgozók 45 százaléka nagyon jó vagy kiváló minősítést adott neki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.