Mark Zuckerberg óriáscége, a Meta sem akar lemaradni a mesterséges intelligencia (MI) körüli hype-ról, legalábbis erre enged következtetni, hogy pénteken bejelentették: kiadják a legújabb, mesterséges intelligencián alapuló nagy nyelvi modelljüket, amellyel főként kutatókat céloznának meg.
Az MI terén persze nem csak a Meta tör vezető szerepre, a korábban főként a háttérben folyó munkát ugyanis az érdeklődés középpontjába helyezte az OpenAI tavaly bemutatott csetrobotja, a ChatGPT 3, s ezzel az alapítvány gyorsan el is nyerte a Microsoft támogatását, miközben
A Meta által kifejlesztett LLaMA kutatóknak, kormányzati és civil szervezeteknek és egyetemi szereplőknek lesz elérhető nem kereskedelmi licenc mellett, sőt a kódot is elérhetővé teszik számukra, hogy azt kedvükre módosítsák – derül ki a Reuters összefoglalójából.
Egy blogbejegyzésben a vállalat arról is ír, hogy az ő megoldásuk jóval kevesebb számítási kapacitást igényel, és húsz nyelven kapott képzést, főként olyanokon, amelyek a latin vagy a cirill ábécét használják.
Az MI és főként annak nagy nyelvi modelleken alapuló változatai a tech szektort jellemző leépítési hullám idején is fontosnak tartott beruházások, ezeket az eszközöket a cégek igyekeznek beépíteni meglévő szolgáltatásaikba is. Bár Zuckerberg cégének a metaverzumot célzó irányváltása nem igazán sikerült fényesen, az MI angol elnevezése (AI) után még a Meta is lehet MetAI.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.