Megfeleződött a koronavírus-fertőzéshez köthető halálozások száma az elmúlt héten a hivatalos adatok szerint, miközben az azonosított betegek száma csökken, jelezve, hogy a végéhez közeledik az ország újranyitását követő járványhullám.
Szombaton az ország január 27. és február 2. között 3278 Covidhoz köthető halálesetről számolt be, szemben az egy héttel korábbi 6364-gyel. A járványügyi hatóság egyik embere a Global Timesnak elmondta, hogy
a fertőzések, a súlyos esetek és a halálozások száma lefelé tart, és a kórházak országszerte kezdenek visszatérni a normál működéshez.
Noha az utóbbi időben a hivatalos tesztelések száma is csökkent, az esetszámok zuhanása mellett a járványhullám levonulását jelzi hogy a pozitivitási ráta is hatalmasat esett. A december 25-én mért 29,2 százalékos fertőzési arány január 30-ára már csak 2,5 volt. A járóbetegek, a kórházban ápoltak és a kórházi halálozások száma csökken.
Nem látni a jelét annak sem, hogy az egyhetes kínai holdújév hatására új erőre kapott volna a pandémia, az ország különböző részein mindenhol a járványhullám lecsengését jelzik az adatok. Ugyanakkor szakértők szerint ez nem jelenti feltétlenül a pandémia végét, hiszen jelenthetnek meg új vírusváltozatok és idővel az antitestek száma is csökken. A fővárosban a lakosság 80 százaléka is áteshetett a fertőzésen, és mivel a természetes védettség nemzetközi adatok szerint 5-6 hónapig tarthat,
a következő hullám június-júliusban érkezhet.
Azonban a védettség miatt ekkor már kevésbé súlyos lefolyású lehet a betegség. Pénteken a kínai CanSino vezérigazgatója arról számolt be, hogy saját fejlesztésű, mRNS-technológián alapuló vakcinájuk legalább annyira jó, mint a Pfizer vagy a Moderna oltása. A vakcina engedélyezésére az idén kerülhet sor Kínában.
A járvány múltát jelzi a kínai olajkereslet növekedése is, amely az újranyitás után jelentősen emelkedik a Kuwait Petroleum Corp. vezérigazgatója szerint. A decemberben még pesszimista cégvezető úgy vélte, a kínai kereslet feltámadása fenntartható lehet. Az ázsiai ország olajigénye határozhatja meg a nyersanyag árát az idén, ám egyelőre az olajárak messze vannak a tavalyi, az orosz inváziót követő pánik idején elért csúcsoktól – írja a Bloomberg.
A kínai gazdaság újranyitása fontos esemény, ám szakértők nem értenek egyet abban, hogy az a növekvő termelés segítségével csökkenti az inflációs nyomást vagy a nyersanyagok drágulása révén tovább fokozza azt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.