A 17. Szlovák Sörkorona díjátadóját a többek között a Zlaty Bazantot is gyártó Heineken Slovakia és a legrégebbi szlovák sörfőzde, a Steiger Vyhne dominálta, míg a tavaly négy aranykoronát bezsebelő Plzensky Prazdroj Slovakia csupán a radler kategóriában tudott győzni.
A legnagyobb forgalom kategóriájában a Steiger Vyhne az arany- és az ezüstkoronát is elhozta. A kisebb sörfőzdék mezőnyében a két aranykoronát hazavivő Tatras Kezmarok szerepelt a legjobban.
Nem osztottak díjat a barna és félbarna sörök kategóriájában, mivel az ehhez szükséges négy nevezés helyett csak három érkezett – derül ki a szlovák Ekonomika Pravda beszámolójából, mely többek között arra is felhívja a figyelmet, hogy június 7–8-án Pozsonyban lehet megkóstolni a versenyre benevezett söröket, hiszen a díjaktól függetlenül igaz a mondás, hogy az ízlésről nem lehet vitatkozni.
A lap tudósítása rávilágít arra is, hogy az elmúlt húsz évben Szlovákiában is a mennyiségről a minőség felé mozdult a hangsúly a sörfogyasztók körében. Míg 2002-ben az átlagos sörfogyasztás 92 litert tett ki északi szomszédunknál, addig
a legfrissebb, 2022-es adat szerint már csak fejenként átlag 56 liter sört ittak a szlovákok.
A szlovák söripart két nagyvállalat, a Heineken Slovakia és a japán Asahi tulajdonában lévő Plzensky Prazdroj Slovakia dominálja, ám gombamód elszaporodtak a kis- és mikrofőzdék is, melyek különböző kézműves söröket kínálnak. A két véglet között pedig nincs oka panaszra a Steigernek és az Urpinernek sem.
Noha Szlovákiában fejeként csak feleannyi sör fogy el, mint a szomszédos Csehországban, az ország a tíz legnagyobb malátaexportőr között van. Több árpa vetésével azonban tovább lehetne ezt növelni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.