Az újjáéledő hazai műkereskedelem második legjelentősebb felfedező "hadműveletét" (az első a nagybányai művésztelep újraértékelése volt) a Mission-Art Galéria hajtotta végre. A nyugati professzionális galériák módszereit idéző akció, mellyel a kis galéria Mattis Teutsch János életművét a hazai műkereskedelembe oltotta, óriási feladatot jelentett.
Később, a Magyar Nemzeti Galériában 2001. márciusában rendezett életmű kiállítást követően persze a Mission-Art Galéria mellett a vezető aukciós házak is kivették a részüket a termés learatásából. Az árveréseken egyre nagyobb számban felbukkanó Mattis Teutsch-művek néhány hónap leforgása alatt kimagasló eredményeket értek el. A folyamat még 2001-ben elérte csúcspontját. Két éve a legmagasabb, 18 millió forintos leütés mellett további hét Mattis Teutsch-alkotást értékesítettek az árverező-házak az 5 milliós határ felett. Bár a művészt népszerűsítő kiállítások 2002-ben is folytatódtak - elsősorban külföldön (Bécs, Berlin) - az eredmények a megelőző évhez képest lassan-lassan csökkentek. Tavaly már csupán 6 millió forint volt a legmagasabb öszszeg, melyet a festő egy alkotásért kifizettek, és az év végére mindössze két alkotása szerepelhetett az 5 millió forintos határ felett. Mattis Teutsch alkotásainak piaci értékingadozására további jelenségek is utalnak. Érthetetlen például, hogy a művész jellegzetes, ám kvalitásban nagyobb eltérést nem mutató, figurális szobrainak leütési árai miért térnek el egymástól sokszor milliós összeggel az egyes aukciókon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.