BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Röviden

Munkácsy-szenzációt tartogat a Mű-Terem

A hazai műkereskedelem eddigi legmagasabb kikiáltási áráról, 60 millió forintról indítja Munkácsy Mihály A baba látogatói című festményét április 12-ei aukcióján a Mű-Terem Galéria. Az 1879-ben Párizsban alkotott mű - szakértők szerint a mester egyik legjobb szalonképe - évtizedekig a Magyar Nemzeti Galéria állandó kiállításán volt látható, miután 1944-ben Vida Jenő kollekciójából közgyűjteménybe került. A festményt - három más Munkácsy-képpel és több egyéb alkotással együtt - 2002 novemberében adta vissza a kulturális tárca a Vida-örökösöknek. Virág Judit, a Mű-Terem Galéria társtulajdonosa lehetségesnek tartja, hogy a művészettörténeti szempontból kiemelkedő jelentőségű, védett alkotást a magyar állam vásárolja meg, vagy egy olyan befektető, illetve befektetői csoport, amely azt múzeumi letétbe helyezi és ezzel a kép továbbra is hozzáférhető marad a nagyközönség számára. (VG)



Rekordok a Forbes-árverésen

Rekordleütések sorozatát, ám a felkínált művek kiemelkedően magas színvonalát tekintve összességében nem túl jó eredményt hozott a Forbes-gyűjtemény kétnapos londoni árverése. A mintegy három és fél száz Viktória-kori műalkotásból szerdán a 39 csúcsdarabot vitt kalapács alá a Christie's; közülük 28 talált gazdára (összesen több mint 11 millió fontért), az esetek felében soha nem látott magas árakon. Az egymillió fontos határt két festménynek sikerült átlépnie: John Martin apokaliptikus látomása, a Pandemonium 1,656 millió, Edwin Henry Landseer A Chillingham parkban: Lord Ossulston képmása pedig 1,271 millió fontért kelt el. Szakértők előzetesen tíz vásznat is esélyesnek tartottak a milliós álomhatár átlépésére. (VG)



A középszer az úr New Yorkban

Nem találkozhattak igazi szenzációkkal az idei, immár 15. alkalommal megrendezett New York-i Art Show látogatói. A ma véget érő szemlén részt vevő 70 kiállító között ugyan a szakma olyan nagyágyúi is megtalálhatók voltak, mint a Mitchell Innes & Nash, a Robert Mnuchins C & M Arts vagy William Acquavella galériája, ám kínálatukat - a bizonytalan gazdasági és politikai kilátások közepette - a középszer jellemezte. (Handelsblatt)



Újrafelfedezett Van Gogh-kép

Az aukciós katalógus szerint egy ismeretlen festő mindössze száz dollár körüli értékűre becsült női portréja volt az az alkotás, amelyet nemrég 548 ezer dollárért ütöttek le Tokióban, a Shinwa Art Auction nevű cégnél. A vászonról ugyanis az árverés előtt néhány nappal kiderült: a nagy holland posztimpresszionista festő, Vincent Van Gogh alkotása. A cég szakértői valószínűtlenek tartották, hogy a mester saját kezű művéről lehet szó, de a biztonság kedvéért elküldték fotóját az amszterdami Van Gogh-múzeumnak. A hollandok ezután az eredeti képet is megvizsgálták, és megállapították: egy 1884 novembere és 1885 májusa között, Neunenben készült alkotásról van szó, amelyet a XX. század közepén szakszerűtlenül restauráltak, ezzel megnehezítve felismerését. (The Art Newspaper)

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.