Kiszáll az internetből a Sotheby's
Május elejétől felbontja az eBay internetes szolgáltatóval tavaly nyáron kötött és eredetileg legalább háromévesre tervezett együttműködését a Sotheby's. A világhálón szervezett árverések nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket - ismerte el William Ruprecht, az aukciósház ügyvezető igazgatója. A Sotheby's az on-line aukciózás 2000. január 11-i megindítása óta mintegy 100 millió dolláros veszteséget volt kénytelen elkönyvelni ebben az üzletágban. Ezután kizárólag arra lesz lehetőség, hogy a gyűjtők interneten keresztül kövessék a cég New York-ban és Londonban zajló hagyományos árveréseit. (Handelsblatt)
Emel, de így is olcsó a Bonhams
A világ immár harmadik legnagyobb árverezőházának számító Bonhams március 31-től 19,5 százalékos jutalékot kér a leütési árak első 70 ezer fontja után, e felett azonban továbbra is mindössze 10 százalékot von le a vásárlótól. A Sotheby's és a Christie''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''s ennél magasabb díjakat számít fel (VG, 2003. február 3., 20. o.), ráadásul a Bonhams most azt is bejelentette, hogy 70 ezer font felett eltörli a beadót terhelő díjakat. Ennek jelentősége nem túlzottan nagy, hiszen szakmai berkekben eddig is az a hír járta, hogy immár két évtizede csak a vásárlókat "fejik meg" a magas árkategóriájú műkincseket forgalmazó házak. A Bonhams vonzó díjai mindenesetre tovább erősíthetik az utóbbi idők felvásárlásai és a fontos konkurensnek számító Phillips gyengélkedése miatt egyébként is egyre sikeresebb céget. Az aukciósház 1998-as forgalma még csak 46 millió font volt, tavaly azonban már 190 milliót ért el. (VG)
Christie's: viktoriánus parádé
Szerdán és csütörtökön kalapács alá kerül a Forbes-gyűjtemény, amelyhez hasonló méretű és színvonalú, Viktória-kori műalkotásokat tartalmazó kollekció eddig soha nem bukkant fel a műkereskedelem modern kori történetében. A Christopher Forbes, az ismert amerikai kiadótulajdonos család- tagjai által összegyűjtött több mint 350 festmény, akvarell, rajz és szobor között John Everett Millais, Edward Burne-Jones, William Holman Hunt, Frederic Leighton, Lawrence Alma-Tadema és James Tissot munkái is megtalálhatók. (VG)
Designkollekció a Phillipstől
Lisszabon városa az ottani Museo do Design számára megvásárolta Francisco Capelo igen jelentős darabokból álló divat- és designgyűjteményét. Az 1937 utáni időszak emlékeit tartalmazó, főként a második világháború utáni amerikai és olasz tervezők munkáiban erős kollekciót a Phillips, de Pury & Luxembourg árverezőházon keresztül vásárolta meg a portugál főváros. A cég a tranzakcióval tovább erősítette pozícióit ebben a piaci szegmensben, amelyet az év eleji "profiltisztítás" (VG, 2003. február 3., 20. o.) után az egyik legígéretesebbnek tekint. (VG)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.