A vezető tőzsdemutatók mind két százalékot meghaladó mínuszban voltak a délutáni órákban: a francia CAC-40 mínusz 2,66, a német DAX mínusz 2,06, míg a londoni FTSE 100 mínusz 2,60 százalékban, de a skandináv OMX, sőt Amszterdam és Svájc is két százalék körül esett.
Európában a Porsche könyvelt el jelentősebb esést: 6,5 százalékot zuhantak a papírok 91,52 euróra, míg a Ryanair, amit szintén sújt a magas energiaár 3,8 százalékot esett 2,69 euróra. A bankok közül a második legnagyobb brit hitelintézet, a Royal Bank 5,7 százalékot esett 202,75 pennyre papíronként, míg a holland biztosító ING 2,9 százalékot veszített értékéből és 19,66 eurón mozgott az árfolyama. Az egyik legjelentősebb banki mélyrepülést a Deutsche Bank könyvelhette el, amely részvénye 5,4 százalékkal került kevesebbe a délutáni kereskedésben (51,88 euro). A jelentős zuhanást az váltotta ki, hogy a bank lehet, hogy mérsékli a bevételi várakozását.
Közben az Amerikai hatóságok várhatóan arra kötelezik a legnagyobb svájci bankot, hogy adja ki azon milliárdosok listáját, akiknek segített elkerülni az adófizetést az Egyesült Államokban. Az egyelőre precedens nélküli döntés azonnal 7 százalékos mínuszba lökte az UBS árfolyamát: 19,95 svájci frankra. Az európai ipari szektor 600 legnagyobb papírját követő Stoxx 600 idén eddig 33 százalékot zuhant, ami jól mutatja, a részvénypiaci tőkekivonás mértékét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.