A társaság összesen több mint 600 milliárd dollárral tartozik a hitelezőinek, és bezárásával mintegy 25 ezer ember kerülhet az utcára. Versenytársa, a legnagyobb amerikai brókerháznak számító Merrill Lynch szerencsésebben járt: neki még időben sikerült megmentőre találnia a Bank of America személyében, amely 50 milliárd dollárt fizet a pénzintézetért.
Kérdéses viszont még a világ legnagyobb biztosítótársaságának, az American Insurance Groupnak (AIG) a sorsa, amely 40 milliárd dolláros hitelt igényelt a Federal Reserve-től (Fed), hogy stabilizálni tudja helyzetét. Alan Greenspan egykori Fed-elnök szerint a hitelválság szed még újabb áldozatokat a nagy pénzintézetek köréből. A tőkepiaci befektetők is ezt a nézetet osztják, a tegnapi események ugyanis világszerte mély nyomokat hagytak a tőzsdéken. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX több mint 2 százalékot esett a nap végéig, és 2006 júniusa óta nem látott mélységben, 19 223,14 ponton zárt, a többi európai tőzsdeindex pedig még ennél is nagyobb, 3–5 százalékos mínuszba került.
Különösen a bankpapírok szenvedtek a bizalmatlanságtól. Az OTP 4,66 százalékot süllyedt, de több nyugat-európai bank részvénye 10–15 százalékkal, néhány amerikaié pedig még ennél is jobban értékelődött le. A válság mélységét mutatja egyébként az is, hogy a részvénypiacról kivitt pénzt ezúttal nem az árupiacokon fektették be a befektetők, hanem biztonságos államkötvényt vásároltak belőle. A kőolaj ára február óta nem látott szintre, 100 dollár alá süllyedt, miközben az állampapírhozamok is mérséklődtek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.