Török Zoltán, a Raiffeisen Bank elemzője szerint ha több bank is így dönt, az visszafogja a kiskereskedelmi forgalmat, hatása lesz az ingatlanpiacra és a járműkereskedelemre. Barcza György, a KandH Bank elemzője úgy vélte: amennyiben több bank is ezt a lépést választja, akkor elképzelhető, hogy a fogyasztás a jövő évi enyhe emelkedés helyett negatív tartományban marad.
A devizahitelek felfüggesztése akár több százalékponttal is csökkentheti a rendelkezésre álló forrást. A fogyasztás csökkenése pedig lassítja a GDP növekedését - tette hozzá. Másrészt viszont a rendelkezésre álló források csökkenése a fogyasztást is visszafogja, következésképp az import is mérséklődik. Ez javítja a külkereskedelmi mérleget, csökkenti a folyó fizetési hiányt.
Török Zoltán szerint a forint árfolyamára nem lesz döntő hatása a devizahitelek felfüggesztésének. Barcza György ugyanakkor úgy vélte, ha több bank is felfüggesztené a devizahitelezést, az akár markánsabb forint gyengülést okozhatna, hiszen a devizahitelek forintkeresletet támasztanak. (A bankok ugyanis forintban folyósítják a hiteleket, ezért a külföldön megszerzett devizáért folyamatosan forintot kell vásárolniuk.)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.