A Wall Street tőzsdemutatói egész nap tetemes veszteségeket mutattak. A Dow Jones ipari index 2004 októbere óta először esett 10 ezer pont alá; a zuhanás egy alkalommal a 800 pontot is meghaladta, ezzel újabb napi veszteségrekordot állítva fel. "Úgy gondolom, hosszú távon ez a gazdaság rendbe fog jönni" - mondta Bush, hangsúlyozva, hogy az amerikai gazdaság "rugalmas, termelékeny, jó munkaerővel rendelkezik".
A bankok mérlegéből a nem likvid eszközöket eltávolítani hivatott 700 milliárd dolláros mentőcsomag kapcsán úgy fogalmazott: "pénteken aláírtam a törvényt, és időbe fog telni, amíg a pénzügyminisztérium megfelelően elhelyezi az eszközöket, úgy, hogy ne pazarolják el az Önök pénzét és el lehessen érni a célokat". Richard Fisher, a texasi Fed elnöke Bush-nál sokkal borúlátóbb képet festett az amerikai gazdaság állapotáról. Mint mondta, a gazdaság a "vérszegénység" tartós állapotába jutott, csekély növekedéssel vagy növekedés nélkül, amit a befagyott hitelpiacok okoznak.
Fisher értékelése szerint ez az alacsony növekedés által jellemzet periódus, "ha egyáltalán lesz valamekkora növekedés", 2009-be is át fog nyúlni. Fogalmazása szerint a hitelpiacok működése, a hitelek áramlása jelenti a kapitalizmus "véráramát". A washingtoni pénzügyminisztérium Neel Kashkari, Henry Paulson pénzügyminiszter főtanácsadója személyében kijelölte a 700 milliárd dolláros mentőcsomag program lebonyolításának vezetőjét. Kashkari - aki korábban a Goldman Sachs egyik pénzügyi vezetőjeként dolgozott - a pénzügyi stabilizációért felelős ideiglenes államtitkár-helyettesként fogja ellátni a rossz hitelek felvásárlását célzó szövetségi program irányítását.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.