A Bank of America csütörtöki közleményében a párhuzamos tevékenységek felszámolásával és a gazdasági visszaesés hatásával indokolta a létszámcsökkentést. A leépítés a két pénzintézet összesen 308 ezres alkalmazotti létszámának mintegy 11 százalékát érinti és a tervek szerint évente 7 milliárd dolláros megtakarítást eredményez majd.
A BoA jelenleg mintegy 247 ezer, a Merrill Lynch pedig közel 61 ezer főt foglalkoztat. A létszámcsökkentés részleteit a jövő év elejéig dolgozzák ki, de a BoA hangsúlyozta, hogy a karcsúsítás minden üzletágat és egységet érinteni fog. Az amerikai sajtó arra számított, hogy a két egyesülő bank nem bocsát el 30 ezer főnél többet.
Egy másik amerikai bank, a Citigroup néhány héttel ezelőtt bejelentette, hogy a jövő év elejéig 52 ezer embertől - alkalmazottai 15 százalékától - válik meg. A nemzetközi hitelválság kezdete óta a pénzintézetek világszerte összesen csaknem 300 ezer fős létszámleépítést jelentettek be. A BoA és a Merrill Lynch részvényesei december 5-én hagyták jóvá, hogy a BoA részvénycsere-ügylet keretében felvásárolja a céget.
A január elsejéig lebonyolítani tervezett ügylet értékét eredetileg 50 milliárd dollárra becsülték, bár ez azóta csökkent a BoA-részvények árfolyamának gyengülése miatt. A BoA és a Merrill Lynch házasságával mindazonáltal olyan pénzügyi óriás jön létre az Egyesült Államokban, amely 960 milliárd dollárt meghaladó értékű betéttel fog rendelkezi, többel, mint a 900 milliárd dollárral jelenleg listavezető JPMorgan Chase bank.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.