A körvonalazódó program három részből áll. Az ezermilliárdos kölcsön mellett újabb tőkeinjekciót juttat a bankoknak, és egy befektetési instrumentumot is magában foglal, amely összegyűjti a pénzügyi szféra toxikus eszközeit. Az azonban, hogy ezeket az eszközöket hogyan lehet majd felértékelni, még kérdéses.
A bankok 250 milliárd dollárnyi friss tőkéhez juthatnak, az eddigiekkel ellentétben azonban csak akkor vehetnek részt a mentőakcióban, ha elfogadják, hogy a hitelezési követelményeket, illetve azt, hogy korlátozniuk kell az osztalékot és az akvizíciókat. (A korábbi mentőcsomagot sok bírálat érte, mivel a bankok nem a gazdaságba helyezték ki a kapott tőkét.)
A lakosságot és kisvállalkozásokat támogató hitelprogram összegét 200 milliárdról 1000 milliárd dollárra emelték. A hitelt a Fed nyújtja, a kincstár pedig 100 milliárd dollárnyi tartalékot képez az esetleges veszteségek fedezésére. Az új tervezettel együtt a program korábbi neve is megváltozik. Az eddig Troubled Asset Relief Program (problémás eszközöket kezelő program) nevű csomag a Financial Stability Plan (pénzügyi stabilitási terv) néven működik a jövőben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.