Simor emellett a nyilatkozatokban többször kiemelte a jegybank múlt vasárnap megjelentett közleményét (amelyben a teljes jegybanki eszköztár használatára utalt), amely szerepet játszhatott a forint és a régiós devizák elmúlt napokban tapasztalt erősödésében. Hogy ez mennyiben köszönhető az esetleges jegybanki intervenciónak, pozíciózárásoknak és a kedvező külföldi hangulatnak, az továbbra sem egyértelmű – írja a Cashline iránytűje.
A tengerentúlon Ma ül össze az a bizottság, amely az amerikai bankok illikvid eszközeinek értékelési szabályairól folytat diskurzust. Konkrét eredmény nem várható az üléstől, de sokan várják ezen bizottság álláspontját. A meghallgatáson számos szakértő képviselteti magát, és a téma akörül fog forogni, hogy a problémás eszközöket reális piaci áron tartsák számon a pénzintézetek a könyvekben, vagy maradhat minden a régiben, és a bankok hatáskörébe van utalva az értékelési szempont.
Pro és kontra érvek egyaránt felsorakoznak az ügyben: egy valós piaci értékő árazás további nyomást helyezne a banki eszközökre, nagymértékű további veszteségleírást okozva, ami persze újabb tőkebevonást tenne szükségessé, viszont tisztább kép alakulna ki a pénzintézetekről, elősegítve további csontvázak felfedését. Ezen verziót egyre több politikus, szakértő és a Fed elnöke is támogatná.
Ha marad minden a régiben egyfajta méltányossági szempontból (bár a bankok egyáltalán nem szolgálnak rá erre), akkor a jelenlegi viszonyok között konszolidálódhat a helyzet, és a bankok reménykedhetnek abban, hogy lassan visszazökken minden a régi kerékvágásba, és újra beindulnak a tranzakciók, feljebb tolva az árakat. Bár egyáltalán nem zárható ki, hogy így is kopogtatni fognak még az állam bácsi ajtaján újabb tőkéért kuncsorogva.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.