A hazai vezető hitelintézet papírjai két napja zuhanásban vannak. A gyújtó pontot a svájci UBS hétfői leminősítése adta, azóta közel 10 százalékot veszített értétéből az OTP. A svájci elemzéshez hasonlóan, a magyar szakértők is a bankpapír korrekciójára számítanak, ugyanakkor hosszú távon jelentős a potenciál a jó tőkehelyzetű hitelintézetben. A mostani óvatosság mellett a legtöbbek szerint inkább a vétel ajánlott . Egy hónap múlva láthatjuk az OTP idei első negyedéves eredményét, addig izgalmasat a pénteken kezdődő közgyűlés hozhat, ahol a szavazati korlát és az osztalék fizetés felfüggesztése mellett piacbefolyásoló híreket is várnak az elemzők.
Réczey Zoltán, a Buda-Cash szakértője szerint piacbefolyásoló hír lehet, hogy az OTP a 2009-es üzletpolitikai elképzeléseit ismerteti, és az aktuális gazdálkodásról szóló híreknek van árfolyamhatásuk. A szűkös pénzpiaci környezet miatt kell a tartalékképzésen is javítani, ami a bankcsoport stratégiájának folytatását segítené: vagyis a rövid távú megtorpanás ellenére, később újbóli külföldi akvizíciókat hajthat végre az OTP, amihez megfelelő tőketartalék szükséges. „Rövid távon óvatosan kell viszonyulni a bankpapírokhoz: a piac picit elszaladt a fundamentumokhoz képest, korrekció várható az árazásban, sőt, akár egy komolyabb negatív fordulat lehetősége sem kizárt” - véli a Buda-Cash szakértője. Hozzáteszi: hosszú távon alulárazott a papír, mindenképpen érdemes a vételben gondolkodni.
Herczenik Ákos, a Raiffeisen Bank részvényelemzője szerint a részvényárfolyamra várhatóan nem lesz hatása a közgyűlésnek, de azért egy-két dolog kiemelendő. Ilyen a szavazati jog 10 százalékban történő maximalizálása, illetve érdekesség, hogy a menedzsment elvileg bejelenthet eredmény várakozásokat, bár ez a gyorsjelentés előtt nem valószínű. Mindemellett az OTP célárfolyama 3790 forint egy éves távlatban.
Az UBS bankház elemzői természetes súlyozás helyett eladásra ajánlják az OTP Bank papírjait, mivel azok szerintük a részvénypiaci korrekció során az indokoltnál többet drágultak. Az OTP részvények árfolyama tegnap a Budapesti Értéktőzsdén 2,44 százalékot zuhant (hétfőn 6,81 százalékos esést követően húzták le a rolót). A kereskedést így több mint két hetes mélyponton: 2363 forinton fejezte be a jegyzés.
Nagy a szóródás a nemzetközi bankházak ajánlásai között. A célárfolyamok 7000 és 1500 forint között ingadoznak a Bloombergen összesített elemzések között. Az alábbiakban a hírügynökségen található célárfolyamok olvashatók: Az UBS-nél eladás, 1750 forintos célárfolyammal. Az UniCredit banknál tartást ajánlanak 2220 forintos várakozással. Az ING vételt ajánl 3260 forintos célárfolyamon, a HSBC semleges: 2300 forintos célárfolyam mellett. A Raiffeisen Banknál 3790 forintos céllal, vétel ajánlott, a Citi is vételt javasol, célárfolyama 2850 forint az OTP-re. A CIB banknál 4300 forintos célárfolyammal vétel javasolt. Alulsúlyozást ajánl a Morgan Stanley 1500 forintos cél mellett, míg a Deutsche Bank vételt ajánl, célárfolyama 3700 forint. A KBC vételre javasolja a bankpapírokat 4450 forintos célárfolyam mellett, a Concorde felülsúlyozásra, 5590 forintos célárral. A Credit Suisse semleges, 2400 forintos áron, a Credit Agricole Cheuvreux célárfolyama 2570 forint. Az Erste 3300 forintos célárral tartást javasol, míg a JPMorgan semleges: 3500 forintos célárfolyamon. A Nomura vételt javasol 4600 forintos célárral, emellett a Wood & Co javasol tartást, viszont célárfolyama 7100 forint.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.