Vannak egészen megdöbbentő ajánlatok, például az Európai Központi Bank (EKB) 1,5 százalékos kamatát akár 4-5 százalékponttal is meghaladók. Azt nehéz megjósolni, hogy a területen meddig maradnak ezek a kamatok, de több hitelintézetnél is úgy nyilatkoztak: egyelőre nem látszik az alagút vége, nyár végéig nem számítanak enyhítésre.
A forráséhség e területen sem meglepő: a nemzetközi piacon egyre nehezebben jutnak devizaforráshoz a bankok, a lakosság ilyen jellegű hiteligénye viszont alig csillapodik. Az okok világosak, kérdés persze, hogy egy-egy jelentősebb forintválság után mennyi marad a devizalekötésekből, hiszen az még mindig jellemző, hogy ilyenkor tömegével váltja vissza devizáját forintra a lakosság. Pedig türelemmel és egy kis odafigyeléssel a devizamegtakarításokon igen szép hozamot lehet elérni.
Aki például tavaly nyár közepén, a történelmi csúcs környékén fektette devizába megtakarítását, alig valamivel több mint fél év alatt hatalmas nyereségre tehetett szert. Tavaly július óta a hazai fizetőeszköz az euróhoz képest több mint 33, a dollárhoz viszonyítva pedig több mint 65 százalékot gyengült, erre az árfolyamnyereségre pedig még rákerülnek a figyelemre méltó betéti kamatok is.
Dollárlekötés esetén akadnak a piacon 3 százalékot meghaladó ajánlatok is, miközben az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) irányadó rátája alig negyedszázalékos. Euróbetétekre akciósan 4-6 százalék körüli hozamok járnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.