Ez az év vélhetően nem lesz ebből a szempontból túlságosan jó, habár folyamatos az érdeklődés a befektetők részéről, s már komoly tárgyalási fázisba jutott projekttől való visszalépés eddig nem volt. Az idén várhatóan igazán nagy projekt nem lesz, ugyanakkor a száznál több munkahelyet teremtő beruházások, különösen a regionális szolgáltató központok létesítése élénk marad.
Minderről és arról is beszélt a Világgazdaságnak Garamhegyi Ábel, hogy az elmúlt időszakban javult a magyar gazdaság versenyképessége a befektetők szemében. Ez még nem a nyáron, illetve jövőre bevezetendő adóátrendeződésnek tudja be a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium illetékes szakállamtitkára, külgazdasági kormánymegbízott.
Az ok a gyenge forint – mondta, s hozzátette: míg tavaly és előtte a magas üzemanyagárak miatt értékelődött fel gyártási helyszínként Magyarország az európai értékesítésre dolgozó vállalatok számára (amelyek a szállítási költségeket akarták így megspórolni), addig most a gyenge forint hat pozitívan.
A 280 forint/euró körüli árfolyam plusz a munkára rakódó terhek csökkentésének a kilátását máris érzékelik a megnőtt érdeklődés révén – fogalmazott lapunknak. Felvetésünkre, hogy mindennek ellentmondanak a mostanában megjelent versenyképességi rangsorok, amelyekben Magyarország pozíciókat veszített, Garamhegyi azt mondta: ezek viszonylag hosszú átfutással készülnek, így a legutóbbi pár hét-hónap fejleményeit még nem tükrözhetik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.