A piacok mindig árgus szemmel követik, hogy a befektetési guru cége éppen milyen iparágban, cégben érez potenciált, hisz az előző évtizedekben sok esetben igen jó megérzéssel tapintott rá a befektetési célpontokra, és amúgy is köztudott, hogy Buffett szeret a részvénypiacokon mozgolódni.
Ehhez képest az év elején tapasztalt árfolyameséseket kevésbe lovagolta meg a Berkshire, aminek több oka is lehet: az egyik (ami kevésbé hihető) szerint kicsit megcsappant a készpénz állomány az elmúlt egy év nagybevásárlásainak köszönhetően, a másik szerint inkább még tartalékol további részvénypiaci esésre várva. Ettől függetlenül azért bővült a portfolió, hisz a holding cég tovább növelte részesedését többek között a Wells Fargo (4,3 százalékos tulajdon), US Bancorp és Johnson&Johnson cégekben, ugyanakkor jelentősen csökkent a ConocoPhillips részesedése, hisz számos alkalommal nyilatkozta már Buffett, hogy súlyos hiba volt az olajipari cégbe történt beszállás.
És ne feledjük el, hogy a Berkshire jelentős pozíciókkal bír a Goldman Sachs és General Electric cégekben is, bár ott olyan konstrukciókat dolgoztak ki, hogy évi 10 százalékos hozam biztosan realizálódik a befektetésen, és a hozamot nem befolyásolja a részvényárfolyamok mozgása, ráadásul egyéb olyan konstrukciókat is sikerült kialkudni, ami hasznot termelhet.
Mindenesetre az látszódik, hogy a korábbi nyilatkozataival ellentétben Buffett is óvatosabb lett, most már ő sem olyan mohón vásárolgat a piacon, mint tette azt tavaly ősszel, ugyanakkor egyre nagyobb kitettségeket halmoz fel a pénzügyi szektorban, ahol ha ténylegesen beindulnak majd valamikor a normál működési funkciók, akkor tényleg jó befektetés lehet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.