0,8 százalékot veszített értékéből a brit FTSE és a német DAX, a francia CAC 40 pedig 0,9 százalékkal gyengébben teljesített tegnaphoz képest – jelenti az AP. Az európai börzék a korábbi ázsiai veszteségeket követték: a hongkongi Hang Seng 0,5 százalékot gyengült, a japán Nikkei pedig 0,9 százalékot bukott.
Miután egyes indexek mintegy 50 százalékot erősítettek március óta, a piacon kezd terjedni a félelem azzal kapcsolatban, hogy talán a pénzpiac megelőzte a reálgazdaság valós javulását. Az aggodalmakat erősítette az is, hogy az amerikai ipari termelés a múlt hónapban az elemzői várakozásoknál jobban, 1,1 százalékkal csökkent.
Az amerikai kötvények magas kamatai és az emelkedő olajár tovább csillapította a kedélyeket a tőzsdéken, amelyek a tapasztalat szerint amúgy is a gazdaság helyreállása előtt fél évvel már elkezdenek ralizni.
A Calyon Credit Agricole elemzője szerint ugyanakkor még korántsem biztos, hogy jelentős korrekcióra kell számítani, mint hogy a korrekciót követelők egy részét pusztán az motiválja, hogy lemaradt a piac erősödéséről. Mitul Kotecha emellett megerősítette: a befektetők gyorsan veszítenek lendületükből. A hangulat vélhetően az amerikai nyitáskor sem változik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.