Ezt később Brüsszelben is megerősítették, ahol azt is bejelentették, hogy Romániának ugyancsak hétfőn 1,5 milliárd eurót utalt át az EU a tavasszal kialkudott, 5 milliárd eurós hitelkeret első részeként. Lettország az EU-tól kapott 1,2 milliárd euró egyik felét a költségvetési hiány fedezésére, a másik felét a pénzügyi szektor stabilitásának fenntartására költi, az Európai Bizottsággal kötött megállapodásnak megfelelően.
Lettország esetében közben újabb akadály emelkedett egy másik, 200 millió eurós hitelrészlet útjába, amelyet az ország az IMF-től vár. A múlt hét végén a valutaalap is megállapodást ért el Lettországgal 200 millió eurós hitelrészlet felszabadításáról.
Az aláírást azonban kétségessé tette, hogy az ötpárti lett kormánykoalíció legnagyobb pártja, a Néppárt hétfőn közölte, nem támogatja az egyezséget. A Néppárt vezetése szerdára találkozóra hívta Valdis Dombrovskis lett kormányfőt és Einars Repse pénzügyminisztert, akiktől választ remél a megállapodással kapcsolatos több kérdésére.
A Néppárt nem hozta nyilvánosságra kifogásait. Lettország tavaly decemberben 7,5 milliárd eurós készenléti hitelkeretet kapott az IMF szervezésében az IMF-től (1,7 milliárd euró), az EU-tól (3,1 milliárd euró), a skandináv országoktól (1,8 milliárd euró), a Világbanktól (400 millió euró), Csehországtól (200 millió euró), Lengyelországtól (100 millió euró), Észtországtól (100 millió euró) és az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Banktól (EBRD, 100 millió euró), 2011 eleji lejáratra. Románia számára májusban kis híján 20 milliárd eurós készenléti keretet nyitott meg az IMF (12,95 milliárd euró), az EU (5 milliárd euró), a Világbank (1 milliárd euró), az Európai Beruházási Bank (EIB) és az EBRD (összesen 1 milliárd euró), 2011 első negyedévi lejáratra.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.