Mint ismert, az elmúlt hónapokban annyira felgyorsult a kisebb amerikai bankok csődhulláma (1992 óta a legnagyobb), hogy a FDIC-nek mélyen a zsebébe kellett nyúlnia, illetve jelentős kedvezményeket és garanciákat kellett tenni azon pénzintézetek számára, amelyek átvették a bajba jutott társaságokat.
Nem is beszélve arról, hogy már a betétbiztosítási alapnak is friss tőkére van szüksége, ami azért nem épp’ bizalomerősítő tényező. Éppen ezért jött a felismerés, hogy be kell vonni a kockázati tőkét, amely eddig ódzkodott a vásárlásoktól a túl magas és kedvezőtlen feltételek miatt (persze, mivel jóval kisebb megtérülést láttak így az üzletben, nem is beszélve a kockázatokról).
A mostani elképzelés szerint a "megmentőnek" elég lenne csak 10 százalékos (a 15 százalék helyett) Tier 1 tőkemegfelelési rátát biztosítani a kisegített bankban a megvásárlás után (amúgy kb. 8 százalékra teszik a szakértők azt a szintet, ami a jól tőkésítettség minimum szintjét jelenti).
Nyilván lehetnek még újabb kedvezmények, hogy attraktívvá tegyék a kisbankokat, de ettől függetlenül jól látható, hogy minden eszközzel igyekeznek életben tartani a pénzügyi szektort, legyen az számviteli kozmetikázás, átütemezés, vagy éppen más fontos szabályok lazítása, mindenesetre sok esetben inkább csak azt látni, hogy fontos problémákat inkább csak a szőnyeg alá söpörnek, amik – ha újra megváltozna a piaci hangulat – számos kockázati forrást hordoznak magukban. Egy biztos, a gyakorlatilag korlátlan forrás jelentős segítséget jelent a pénzintézeteknek, csak hát sajnos azok nem a reálgazdaságban hasznosulnak, hanem a pénzpiacokon találnak maguknak utat kereskedés és spekuláció formájában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.