Az új előrejelzés szerint az árbevétel 2 százalékkal eshet vissza 2008-hoz képest (korábban 1 százalékot jeleztek), míg a tisztított EBITDA 5 százalékkal zsugorodhat (1-2 százalék volt az előző terv). A működési környezet romlása főként a mobilbevételekben éreztette hatását az alacsonyabb beszédpercek és a magasabb ügyfél-lemorzsolódás révén, ezt pedig csak részben ellensúlyozták a költségcsökkentések és a rendszerintegrációs tevékenység bevételei. A külföldi leányok relatíve jól teljesítettek a csoport hazai tagjaihoz képest.
A július elején életbe lépett megszorító intézkedések további nyomást gyakorolnak a működésre a második félévben. A beruházási tervek egyelőre változatlanok maradtak. Az éves tervek lefelé módosítása azt jelentheti, hogy az EBITDA kb. 10 milliárd forinttal lesz alacsonyabb a korábban prognosztizált értéknél, ez azonban nem befolyásolja érdemben a csoport készpénztermelő képességét.
Véleményünk szerint a 70 forintos osztalékfizetés továbbra is fenntarthatónak tűnik. Ennek ellenére a lefelé módosított tervek kiábrándíthatják a piaci szereplőket (mint ahogy az a régiós szektortárs TPSA és a cseh Telefónica esetében is megtörtént), kiváltképp egy olyan árfolyam-emelkedés után, amelyet a Magyar Telekom papírjai futottak be az elmúlt hetekben – írja a Cashline.
Az Egis gyorsjelentése pár százalékkal felülmúlta a konszenzust működési szinten, de az eredmény struktúrája igen komoly törékenységre utal: az orosz és közép-kelet-európai export egy újabb gazdasági sokk esetében jelentősen visszaeshet, míg a magyar értékesítés lehetőségei korlátozottak és a részvény értékeltsége 2 éve nem látott szinteken. Ilyen drámai részvény emelkedés után arra számítunk, hogy a papír ismét a 20 ezer forint alatti
tartománnyal barátkozik majd.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.