A legfontosabb hiteldevizák utoljára éppen egy hónapja, július 17-én voltak ennyire drágák a piaczárás idejének környékén a bankközi kereskedésben, a lapunk által megkérdezett elemzők szerint a forintot az amerikai fogyasztókkal kapcsolatos borúlátás – az augusztus 14-én nyilvánosságra hozott aktuális havi Michigan index – küldte a lejtőre.
Az euró-forint kurzusban az előző hét péntekihez hasonló mértékű, de ellentétes irányú folyamat zajlott le. Akkor a vártnál jobb amerikai GDP-mutatóra erősödött 4 egységgel az euróhoz képest a hazai deviza, most a kedvezőtlen tengerentúli adat miatt gyengült ugyanennyit.
A nagymértékű hirtelen mozgások továbbra is azt jelzik, hogy a forint rendkívüli mértékben ki van téve a nemzetközi befektetői hangulatnak, és a látszólagos stabilizálódás mögött továbbra is instabil alapok vannak – mutat rá Sörös Csaba, a Takarékbank elemzője. (Tegnap a zloty például alig kéthetes, a cseh korona pedig mindössze néhány napos mélypontra esett a befektetői hangulat kedvezőtlen alakulása miatt.)
A csökkenő kockázatvállalási hajlandóság mellett a jövő hétfői, várhatóan 50 bázispontos jegybanki kamatcsökkentés is a forint leértékelődése irányába mutat. A hazai deviza gyengülő tendenciája a hét utolsó két napján, a magyar bankszünnapok miatt felerősödhet, amennyiben nem lesz úrrá újra az optimizmus a piacokon – véli Sörös.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.