A szakértők szerint ugyanakkor nem árt óvatosan bánni a magyar részvényekkel: a javuló profitok hátterében ugyanis nem egy esetben a pénzügyi tevékenység egyenlegének javulása, s nem a működési eredmény felfutása áll. A változó eredmény a négy nagy tőzsdecégre is igaz.
Bár a Richter gyógyszergyár kedden a bázisidőszakinál jóval kedvezőbb eredményről adott számot – megduplázta, 105,1 százalékkal, 27,7 milliárd forintra növelte féléves konszolidált adózott nyereségét –, a másik három hazai blue-chipnél már korántsem ilyen kedvezők a kilátások.
A Mol várhatóan csaknem 25 százalékkal nagyobb adózott eredményről számol majd be a második negyedévre vonatkozóan, ám ez javarészt a devizapozíciókon elért 115 milliárd forintos nyereségnek tulajdonítható. A magyar olajcég mindeközben továbbra is szenved az alacsony finomítói árrésektől, illetve az sem jön jól a társaságnak, hogy a nyersolaj ára is jóval alacsonyabb szinten áll, mint egy évvel ezelőtt.
Az első számú magyarországi hitelintézetet, az OTP-t – mutatnak rá az Erste elemzői – pedig nagyon mélyen érintette a válság, amelynek hatásaként a céltartalékok triplázódására kell számítani. (Ez nagyjából 50 milliárd forintot jelenthet.)
A növekvő kamatmarzsok pedig nem tudják ellensúlyozni a kedvezőtlen hatásokat, ennek megfelelően az Erste szakértői a negyedéves nettó nyereség hozzávetőlegesen 35 százalékos mérséklődését várják.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.