A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 449 pontos, 2,42 százalékos csökkenéssel, 18 071 ponton zárt pénteken.
A Mol árfolyama 2,88 százalékkal 13.500 forintra csökkent, az OTP részvények ára - 26,588 milliárdos forgalom mellett - 5,06 százalékkal 4.614 forintra esett, vagyis a piac nem honorálta a pénzintézet várakozáson felüli eredményét.
Mint ismeretes, a bank ma közzétett jelentésében 84 milliárdos konszolidált adózott nyereségről számolt be az első félévben. A szakértők is inkább az OTP-rali lassulására számítottak.
A Cashline szerint a gyorsjelentésben több olyan egyszeri tételt lehet találni, amely megkérdőjelezi a fenntarthatóságot. A mostani árfolyamszintek tekintetében a kezdeti lelkesedést akár egy profitrealizálás is követheti. Ezzel egybehangzóan nyilatkozott tegnapi lapunkban Dobár Péter a CIB Bank elemzője is, aki szerint az egy hónapja tartó rali miatt könnyen elindulhat a profitrealizálás.
Az FHB folytatta emelkedését, a hetet 940 forinton fejezte be, míg az MTelekom is 694 forintra erősödött. A részvényszekció mai forgalma 29,8 milliárd forint volt.
Nyugat-Európa vezető indexei is estek, így nem meglepő a magyar tőzsde gyengélkedése sem. A DAX közel két százalékos, a FTSE100 és a párizsi CAC40 0,7 százalékos mínuszban zártak. A Dow Jones és a S&P 500 is 1,3-1,44 százalékos mínuszban állnak, elsősorban a Michigan Egyetem fogyasztói hangulat indexe augusztusi csökkenése miatt, jóllehet a MarketWatch által megkérdezett elemzők a múlt havit is meghaladó adatot vártak.
Az amerikai indexek esésére a magyar deviza is zuhanni kezdett: már 271 forintnál is többet adnak egy euróért, míg egy dollárért már majdnem 191 forintot adnak. A svájci frank árfolyama 178 forinton áll.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.