A szakértő szerint inkább úgy lehetne értékelni a részvénypiaci helyzetet, hogy a historikusan mért átlagos értékelési szintre tértek vissza a mérőszámok, vagyis sokkal reálisabban árazottak.
A kockázati megítélés javulására utal, hogy a befektetők bátrabbak, és a készpénz s a kötvények felől kezdtek elmozdulni a részvénybefektetések irányába, ez húzta fel az októberi mélyponthoz képest az árfolyamokat. Mindeközben javult régiónk megítélése, de az még mindig alulmarad a feltörekvő piaci átlagoktól, különösen a BUX értékelése alacsony, ezért – a javuló egyensúlyt is tekintetbe véve – a magyar mutató preferálttá válik.
A K&H Alapkezelő ajánlása szerint az elkövetkező 12 hónapban a csökkenő, de nemzetközi viszonylatban még mindig magas kamatok miatt túlsúlyozni érdemes a forint pénzpiaci eszközöket, ezért a rövid lejáratú állampapírokat felülsúlyozásra ajánlják.
„Részvényekben a várakozásunk az, hogy a jelenlegi emelkedés még akár egy-két negyedévig tarthat, de az élénkítő csomagok visszavonása körüli növekvő gazdaságpolitikai kockázatok miatt korrekció indulhat meg” – mondta az elemző. Hozzáteszi: ezért a hazai és a nemzetközi részvényekben is semleges a 12 hónapra szóló ajánlás, ahogyan az euróeszközökre is.
A nemzetközi deviza-államkötvényeknél viszont az alulsúlyozást tartja indokoltnak Horváth István, mint mondta: a felmérések szerint nemzetközi szinten ezek még mindig felülsúlyozottak, miközben mind az esetleges gyorsuló növekedés és az ezt követő infláció, mind a világszerte duzzadó államadósság az eszközosztály ellen szól.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.