Az árfolyamok csökkenését az is előidézheti, hogy a befektetők rájönnek arra, hogy mégsem lesz olyan dinamikus a gazdaság talpra állása, mint azt sokan állítják, illetve a V-alak helyett inkább U-alakú lehet a felépülés pályája.
Ugyanakkor rövid távon továbbra is szükség van a monetáris és fiskális ösztönzőkre, hogy elkerülje a világ a mélyebb recessziót, valamint a deflációt, viszont ez a mostani szinte ingyen pénz már most is eszközlufiba torkollott a részvény- és a nyersanyagpiacokon, na meg a feltörekvő régiókban. Ennek hozadéka viszont újra a pénzpiacok instabilitása lehet, ha nem történik semmi változás a mostani monetáris magatartásban.
Citigroup részvényesek sürgetik az állam kiszállását. Alwaleed bin Talal herceg szerint az amerikai kormányzatnak minél előbb ki kellene szállnia a Citiből, mivel az bizalomerősítő lépés lehetne, megerősítené a befektetőket abban, hogy a bank állami segítség nélkül is működőképes. A herceg szerint, aki amúgy a legutóbbi kimutatások szerint közel 4 százalékot birtokol a Citi részvényeiből, a pénzintézet jövőre újra profitot termelhet működési szinten (már nem csak az egyszeri tételeknek és a számviteli "trükköknek" köszönhetően). Hiszen a Citigroup megtanulta a leckét, és most már a jövőre tud koncentrálni, melyet a 100 milliárd dolláros törzstőke is garantál, mely a legmagasabbnak számít az iparágban.
Csak érdekességképpen, a korábban szebb napokat megélt és pénzügyi hipermarketként emlegetett Citigroup az év elején még csődközeli állapotban volt, most meg egyre többen optimisták a jövőjét illetően. Ezt maximum az lehetne kommentálni, hogy a szakadék szélén volt, és most tett egy nagy lépést előre. Persze ez erős túlzás is lehet, mivel annyira fontos szereplője a Citi a világ pénzügyi rendszerének, hogy kevésbé valószínű, hogy az USA engedi bedőlni, nem is beszélve arról, hogy óriási pénzt tettek bele.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.