Hozzátette: ahhoz, hogy a pénzügyi rendszer kockázatát eredményesen lehessen csökkenteni, a rendszer egészét kell figyelni.
Nem osztotta ugyanakkor a bolgár jegybanki vezető véleményét Rozalia Pal, az UniCredit Romania vezető közgazdásza: véleménye szerint annak kevés a jelentősége, hogy hány szervezet között oszlanak meg a feladatok, a lényeg, hogy eredményes legyen az együttműködés az egyes intézmények között.
Annak kapcsán, hogy a kelet-európai régió jegybankjait mekkora felelősség terheli a krízis kibontakozásában, Marko Skreb, a Privredna banka Zagreb vezető közgazdásza és stratégája úgy vélekedett: addig, amíg a hitelek ömlöttek a piacra, senki nem firtatta a jegybankok és a felügyeletek felelősségét, így utólag pedig nem fair megkésett intézkedésekről beszélni.
Ami pedig a pénzügyi rendszerbe pumpált források nyomán kialakuló inflációs nyomást illeti, Skreb úgy vélekedett: a régiós országok szenvedő alanyai lesznek a kívülről érkező hatásoknak, ám hogy a megnövekedett pénzmennyiség pontosan mekkora felhajtó erőt gyakorol a fogyasztói árszínvonalra, ma még nem lehet pontosan megítélni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.