A The Wall Street Journal értesülései szerint az öt menedzser december elsején írásban jelezte, hogy kész elhagyni a vállalatot, hat túlzottan megnyirbálják bérét. A Reuters által idézett lapértesülés szerint közülük ketten meggondolták magukat a hétvégén.
A 180 milliárd dolláros állami támogatással megmentett AIG egy ideje harcol az Obama-kabinet által kinevezett bércárral. Kenneth Feinberg megkurtította a 25 legjobban fizetett alkalmazott juttatásait és arra készül, hogy így tesz a sorban következő 75 dolgozó esetében is.
Az ügy kapcsán még az AIG-vezér Robert Benmosche is távozással fenyegetőzött, mivel nincs elég befolyása a menedzserek fizetését illetően. Feinberg főként a pénzügyi divízió vezetőinek fizetését szeretné csökkenteni, mivel ebben a részlegben közfelháborodást keltő, magas összegeket fizettek ki korábban.
A gazdasági válság kitörése után az amerikai állam 182,5 milliárd dollárért 80 százalékos részesedést vállalat az óriásbiztosítóból. E hónaptól kezdve a cég vezetőinek fizetése és prémiumai átlagosan felére csökkennek. A huszonöt csúcsvezető bére legfeljebb 500 ezer dollár (87 millió forint) lehet, a bónuszokat 25 ezer dollárban (4,5 millió forint) maximálták. A gondokkal küzdő vállalatokat aggodalommal töltötte el a bérkorlátozás, amely szerintük "agyelszívást" indíthat el, vagyis a legtehetségesebb szakértők olyan cégekhez pártolhatnak, amelyek nem alkalmaznak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.