Szakértők figyelmeztettek, hogy a bankárok és vállalatok távozása csak elmélyíti a 178 milliárd font összegű költségvetési hiányt. A lap által közölt adatokból kitűnik: a Nagy-Britanniához közeli Jersey, Guernsey és Man szigetén megtelepedett brit vállalatigazgatók száma egy év alatt csaknem 500-zal nőtt és 6729 főt ért el.
A brit Virgin szigeteken pedig összesen 615 top gazdasági vezetőt jelentettek be eddig, 18 százalékkal többet, mint egy évvel ezelőtt. A Nagy-Britanniát elhagyók között hedge fund menedzserek, ingatlanbárók, bankárok és olyan vállalkozók találhatóak, akik magánklinikákat, call centereket és luxus utazási vállalkozásokat alapítottak.
A Daily Mail emlékeztet arra, hogy Alistair Darling pénzügyminiszter a minap bejelentette: azok, akik évente több mint 150 ezer fontot keresnek, új, 50 százalékos adó megfizetésére kötelezettek. Azokat pedig, akiknek bónusza meghaladja a 25 ezer fontot, szintén 50 százalékos adóval sújtják.
Mint arról korábban beszámoltunk, apénzügyi szféra politikai motivációjú „boszorkányüldözésként” értékeli a büntetőadó kivetését, amely Axel Weber EKB-alelnök szerint aligha fogja óvatosabb viselkedésre szorítani a banki vezetőket.
Angela Knight, a Brit Bankszövetség illetékese korábban úgy vélte, a "bűntetőadó" bevezetése populista és politikai jellegű lépés. Az Egyesült Királyságban egymillió ember munkahelyét biztosítja a bankágazat - tette hozzá, ezért rossz üzenetet küldene a világ felé egy ehhez hasonló lépés. A Bankszövetség vezetője december hetedikén arra figyelmeztetett, hogy már eddig is számtalan pénzintézet tette át a székhelyét más országba.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.