Az index a 2009. december végi 21.227,01 pontos értékénél jelenleg 493,57 ponttal, 3,4 százalékkal alacsonyabban áll.
Az elmúlt hetet elsősorban a bizonytalanság és az útkeresés jellemezte, mivel a BUX szinte minden napon egy százalék körüli emelkedéssel kezdte a kereskedést, zárni azonban csak minimális pluszban tudott.
Részletes piaci adatokat itt találhat!
Az elmúlt hetet megelőzően több napig is estek a részvényárfolyamok a BÉT-en, így a szakértők kis visszapattanást vártak az indextől a hét első napján, ami be is igazolódott. Az elemzők úgy vélték azonban, az emelkedés csupán átmeneti lesz, mivel a trend továbbra is a csökkenés irányába mutatott.
Erre azonban rácáfolt a hét további kereskedése, mivel bár bizonytalannak érezték a szakértők a piacot, minden nap emelkedni tudott a BUX.
Kedden elsősorban az OTP húzta fel a piacot, azonban jól teljesített a Richter is, amelynek tavalyi eredménye - a cég keddi gyorsjelentése szerint - jelentősen felülmúlta az elemzői várakozásokat. A héten kedden zárásra emelkedett leginkább a BUX, elsősorban amiatt, mert nyilvánosságra került, hogy hamarosan bejelentik Görögország gazdasági mentőcsomagját.
A görög gazdasági helyzet kihatással volt a hét további napjainak kereskedésére is, az elemzők szerint elsősorban a Görögországból érkező hírek rángatták a piacokat a hét második felében.
Az eseménytelen szerdai kereskedési nap után csütörtökön folytatódott a bizonytalanság, egyedül a Richter, és a szerdán jelentő Egis tudott teljesítményével kiemelkedni a blue chipek közül, míg a Mol és a Magyar Telekom egyaránt rosszul teljesített.
Pénteken a korábbi napok forgatókönyve zajlott le a magyar tőzsdén: pozitív nyitás után folyamatosan veszített értékéből az index.
A szakértők szerint az indexek másfél héttel ezelőtti csökkenése után kissé megnyugodtak a piacok, azonban a nemzetközi makrogazdasági hírek továbbra is rosszak, ezért a piacokon a csökkenő trend érvényesülhet a közeljövőben.
A budapesti részvénypiac forgalma 109,9 milliárd forint volt az elmúlt héten, az előző heti 115,6 milliárd forint után. Az összforgalom több mint 65 százalékát az OTP részvények adásvétele tette ki, a Mol 14,05 százalékkal, a Magyar Telekom 7,91 százalékkal, a Richter pedig 8,97 százalékkal részesedett a teljes forgalomból.
A vezető részvények árfolyamai egyaránt emelkedéssel zárták a hetet.
A Mol árfolyama 0,89 százalékkal 17.050 forintra erősödött.
Az OTP árfolyama 3,09 százalékkal 5.330 forintra nőtt.
A Magyar Telekom 1,9 százalékos nyereséggel, 699 forinton zárta a hetet.
A Richter árfolyama 3,95 százalékkal 40.800 forintra emelkedett, míg a másik gyógyszeripari részvény, az Egis 4,16 százalékkal erősödött, így 18.800 forinton zárt pénteken.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 39,80 ponttal, 2,06 százalékkal 1.968,03 pontra nőtt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.