BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nem kell "Molesztálni" az olajipari társaságot

A Mol a negyedéves számai ugyanis többé-kevésbé megfeleltek a várakozásoknak, illetve csak kicsivel maradtak el azoktól, főleg, ami az EBITDA sort illeti – fogalmaz a Cashline.

A kutatás-termelés szegmens eredményei felülmúlták a konszenzust, a feldolgozás-kereskedelem üzletág azonban kiábrándító mutatókkal szolgált. Ez részben az INA konszolidációjának köszönhető, de a veszteség kialakulásában a gyenge mőködési környezet játszotta a vezér szerepet (a dízelárrés alacsony voltak, a benzinárrés ugyanakkor valamelyest tágult a rekord alacsony Brent-Urál árkülönbözet mellett). A vegyipari divíziót szintén szűkebb marzsok jellemezték.

A gyorsjelentésnek azért vannak kellemes momentumai is -ezek közé tartozik a cash flow kimutatás. Az alacsonyabb működőtőke-igény ugyanis a vártnál jobban növelte a szabad készpénzáramot (free cash flow), ezért a nettó eladósodottsági ráta 33,2 százalékra csökkent 2009 végén a szeptember végi 37 százalékról.

Azonban a működési környezet nem változott érdemben 2009 utolsó negyedévéhez képest, amelynek negatív hatását az alacsonyabb működőtőke-igény nem lesz képes tartósan kompenzálni. Ugyanakkor a Mol-csoport pénzügyi helyzete a gyenge külső faktorok ellenére is stabil, bár a részvényárfolyamba véleményünk szerint már teljesen beárazták a feltétel rendszer várható javulását, aminek mind az idő horizontja, mind a mértéke kérdéses.

Macska-egér játék zajlik az európai politika színpadján, hisz az előzetes hírek szerint nem fognak konkrétumokról beszélni az euró zóna pénzügyminisztereinek mai találkozóján, pláne, hogy nincs is közös koncepció a témában, csak politikai megegyezés. Ami biztosnak tűnik, hogy az EU nyomást akar gyakorolni a görögökre, hogy kezdjenek neki a fiskális konszolidációnak, próbáljanak meg saját erőből felállni a padlóról ne pedig a tagországok segítségére bazírozzanak, ugyanakkor ha komolyabbra fordulna a probléma, akkor az Unió kész segíteni, és nem engedi a görög államcsődöt.

Ilyen álláspontra helyezkedett a világ legnagyobb alapkezelője, a BlackRock is, hisz igen erőteljes görög állampapír vásárlásokba kezdtek, ezáltal is erősítve azt, hogy nem lesz görög államcsőd, csak túl van lihegve a probléma.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.