Vizkelety Péter szerint egy ilyen helyzetben a kivárás mindenképpen indokolt lépés, különösen akkor, ha a lazítási ciklusnak amúgy is a vége felé járunk. Várakozásai szerint bár a jelenlegi jegybanki alapkamat emelésének lehetősége semmiképp sincsen terítéken, nehezen képzelhető el az aktuális gazdasági kondíciókat vizsgálva, hogy 5 százalék alá csökkenjen az irányadó ráta. Vizkelety Péter úgy véli, a kitűzött időhorizonton megvan a lehetőség arra, hogy a jegybank inflációs célja teljesüljön.
„A forint már 2009 tavasza óta 265-280-as sávban mozog az euróhoz képest. Ez az 5-6 százalékos ingadozás nem tekinthető túlságosan nagynak, azzal együtt, hogy valóban, az ingadozás intenzitása az utóbbi hetekben megnövekedett” - véli Vizkelety Péter, a Generali Alapkezelő makrogazdasági elemzője. Hozzáteszi: „Mindez elsősorban külső tényezőknek volt betudható, így azok enyhülésével csökkenhet a volatilitás is.
Mindezidáig a belpolitikai események kevés hatással voltak az árfolyamra, miután a befektetők az új kormány megalakulásáig talán kevesebb jelentőséget tulajdonítottak a politikai nyilatkozatoknak. Hogy az új kormány első munkanapján a monetáris tanács is ülésezik, ráadásul az alapkamatról is dönt, igen izgalmas pillanatokat hozhat a devizapiacon, ismervén azt, hogy a jegybank és a kormány viszonya enyhén fogalmazva is hűvös.”
A májusi tőkepiaci események megmutatták, hogy mennyire törékeny a piaci helyzet, és ilyen környezetben érthető az MNB óvatossága, hisz az esetleges további kamatcsökkentések erőltetése több kárt okozhat, mint hasznot - értékelte Bebesy Dániel a Budapest Alapkezelő portfolió menedzsere az MNB mai döntését.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.