BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A biztosítók mélyen a zsebükbe nyúlhatnak

A májusi viharok és a mostani árvíz rekordösszegű kárkifizetést eredményez a biztosítóknál is. A társaságok a korábbi években a második negyedévben általában 4-6 milliárd forintnyi kártérítést fizettek ki tűz- és elemi kockázatokra (2008 volt a csúcs, de akkor sem haladta meg a 10 milliárd forintot). Az idén viszont lényegesen mélyebben a zsebükbe nyúlhatnak a társaságok. A Magyar Biztosítók Szövetségének adatai szerint már a május közepi viharkárok is több mint 100 ezer kárbejelentést és csaknem 10 milliárd forintnyi kárigényt eredményeztek, az elmúlt hetek árvizei pedig még följebb srófolták az összeget. A szövetség holnap teszi közzé az aggregált ágazati adatokat, ez mindenképpen 11 számjegyű összeg lesz.

A legtöbb kifizetésre a Generali számíthat, hozzájuk csaknem 40 ezer bejelentés érkezett. Az Allianznál 36, az Aegonnál 20, a Groupama Garanciánál 30 ezernél tart a bejelentésszámláló. Az Uniqánál is 5200 bejelentésnél járnak. A károk összege egyébként ennél nyilván nagyobb, a biztosítók ugyanis ártéren fekvő létesítményekre nem kötnek szerződést.

Több biztosító is egyszerűsítette az ügyintézést. A Groupama Garancia például 100 ezer forintra emelte a telefonon rendezhető károk határát, az egyszerűsített kárrendezés plafonja 500 ezer, a kiemelt szakértőt igénylő káreseteké pedig egymillió forintra nőtt, és már az üzletkötők is segédkeznek a károk felmérésében. Az Uniqánál is növelni kellett az ügyfélszolgálat kapacitását, ennek ellenére is túlóráznak. Ennek is köszönhető, hogy viszonylag gyorsan rendezik a károkat. A Generali a kárbejelentések 55 százalékát már lezárta, a Groupama Garancia 50 százaléknál tart, az Aegonnál már 80 százalékos a feldolgozottság. A telefonon bejelentett kisebb károkat néhány nap alatt rendezik a cégek, a nagyobbaknál pedig kárelőleget fizetnek. HB

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.