Piaci vélemények szerint a következő napokban megnyugodhat a forint árfolyama, de nem valószínű, hogy az euró ára a 280 forintos szint alá csökken. A dollárral szembeni forintjegyzések 234, míg a svájci frankkal szembeniek 204 körül mozogtak ma reggel a bankközi piacon.
A forint pillanatnyi árfolyamát itt megtekintheti!
A nemzetközi piacokon némileg romlott a befektetői hangulat, és ezzel a kockázatvállalási hajlandóság is csökkent. Így hasonlóan reagáltak a piaci hangulatra a térség devizái is: ma reggel a cseh korona és a lengyel zloty is erősödött az euróhoz képest 0,03, illetve 0,16 százalékkal.
A környező országok esetében a befektetők megítélésén minden bizonnyal javított a magyar és a cseh első negyedévi GDP-növekedési adat is, amely mindkét ország esetében a recesszóból való kilábalásra, vagyis a gazdasági fellendülés megindulására utal. És ez még akkor is igaz, ha a cseh és magyar gazdasági bővülés üteme elmarad a lényegesen jobb szlovák és lengyel növekedéstől.
A magyar nemzeti valutának továbbá jót tesz az is, hogy a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és az Európai Bizottság üdvözli a kormány gazdasági elképzeléseit. A hét első felében Budapesten tartózkodó IMF-küldöttség megállapításai alapján Matthias Mors, a brüsszeli bizottság gazdasági és pénzügyi főigazgatóságának megbízott igazgatója és Barbara Kauffmann, a főigazgatóság Magyarországgal foglalkozó csoportjának vezetője megállapította, hogy a magyar kormány elkötelezett a korábbi megállapodással összhangban álló, idei 3,8 százalékos államháztartási hiánycél mellett, és szükség esetén hajlandó további korrekciós intézkedések bevezetésére - olvasható az Európai Bizottság közleményében. A nemzetközi szervezetek részéről a következő felülvizsgálat júliusban várható.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 114,24 pontos csökkenéssel, 20 800,83 ponton nyitott csütörtökön. A legutóbbi, szerdai záró értékéhez képest ez 0,55 százalékos gyengülés. A nyitás utáni órában a vezető részvények általában egy százalékkörüli mínuszban tartózkodtak.
Ami a nemzteközi piacokat illeti, az amerikai részvényindexek tegnap a hosszan tartó emelkedésből végül zárás előtt negatívba fordultak, és végül bő fél százalékos mínuszban zártak. Hajnalban azonban az ázsiai indexeknek jót tett, hogy éves viszonylatban hozzávetőleg 50 százalékkal nőtt a kínai export.
Ma a piacokat az Európai Központi Bank kamatdöntése, illetve az azt követő sajtótájékoztatón elhangzó nyilatkozatok befolyásolhatják, valamint továbbra is meghatározó, főleg az amerikai tőzdsék szempontjából, a BP sorsa, amelynek esetében már csődközeli helyzetet is emlegetnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.