Magali Marton, a CEMEA régió (Kontinentális-Európa és Közel-Kelet) piackutatási vezetője szerint a negyedév során a javulás mértéke egyenetlenül oszlott szét Európa-szerte. A fő piacok közül az Egyesült Királyság 29 százalékos növekedést produkált, összesen 7,9 milliárd euró nagyságú volumennel, míg Franciaországban a befektetési volumen 2,2 milliárd euróval 23 százalékos növekedést jelentett. Ezzel ellentétben Németország befektetési teljesítménye 3,8 milliárd euróval, 19 százalékot esett vissza az előző negyedévhez képest.
A magántőke-befektetők, ezen belül is az alapkezelők, voltak a piac domináns szereplői a negyedév során, melyek összesen 10,1 milliárd euró értékben vásároltak befektetési ingatlant. Szintén magas aktivitás mutatkozott az intézményi befektetők részéről, akik 2,9 milliárd eurót fektettek be, míg a tőzsdei ingatlan-befektetők akvizíciója 2,5 milliárd eurónyi összeget tett ki.
A regionális befektetők aktivitása a negyedév során nőtt, ők feleltek a teljes befektetési volumen 19 százalékáért. 2010 második negyedévében a nettó befektetők közé csak az ázsiai és közel-keleti befektetőket lehet sorolni, akik 1,5 és 1,1 milliárd eurós volumennel, több jelentős akvizíciót hajtottak végre.
Ezzel szemben az európai befektetők 1,6. milliárd euróval több ingatlant értékesítettek, mint amennyit vásároltak. Közülük a nagy-britanniai befektetők voltak a legnagyobb nettó eladók, akik a szigetországban 1,5. milliárd eurós passzívummal zártak.
Magali Marton meglátása szerint általában véve a kereslet továbbra is erős marad, az angol font és az euró gyengülése a dollárral szemben a tengerentúli befektetők részére vonzóbbá teheti az európai ingatlanpiacot, miközben a közel-keleti és ázsiai tőkebeáramlás mértéke továbbra is magas maradhat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.