Mindezek tükrében nem meglepő, hogy a tranzakció bejelentését igen jól fogadták a befektetők: az FHB részvényeinek kereskedését – túlzott árelmozdulás miatt – tegnap kora délután felfüggesztették a Budapesti Értéktőzsdén. Az árfolyam záráskor 1162 forinton, 12,27 százalékos pluszban állt. A forgalom csaknem 262 millió forint volt, ami kimagaslónak számít.
A pénteken aláírt szerződés meghatározza az FHB csoport és az Allianz magyarországi csoportja közötti, hosszú távú, exkluzív stratégiai együttműködés alapjait. Ezek szerint – a részvénycserén alapuló szerződés révén – az FHB szert tesz az Allianz Bank részvényeinek 100 százalékára. A tranzakció értékét a felek előzetesen 3,8 milliárd forintban állapították meg, amelyet az FHB saját részvényekkel és mintegy 1,1 milliárd forintos pénzbeli ellenértékkel teljesít.
A vételár végleges összegét ugyanakkor az érintettek a tranzakció zárásakor határozzák meg, az Allianz Bank saját tőkéjének az akkor megállapított értékétől függően. (A tranzakció zárása – a szükséges engedélyek beszerzésének idő-igényét figyelembe véve – a harmadik negyedév vége előtt várható.)
A stratégiai együttműködési megállapodás és az ehhez kapcsolódó további szerződések keretében az Allianz értékesítési hálózata részt vesz az FHB bankcsoport meghatározott banki, befektetési és életjáradéki termékeinek értékesítésében, míg a FHB fiókhálózatán keresztül kiszolgálja az Allianz közel 2 millió ügyfelét, illetve árulja majd az Allianz csoport biztosítói, nyugdíj- és egészségpénztári termékeit, befektetési jegyeit. A stratégiai együttműködés a két cégcsoport közlése szerint 20 évre szól, és az ötödik év végéig nem mondható fel; emellett fontos elem az is, hogy mindkét érintett kizárólagosságot vállal egymás termékeinek értékesítésére.
Az FHB bankcsoport IFRS szabályok szerinti, konszolidált mérlegfőösszege meghaladta a 772 milliárd forintot az első negyedév végén, amelynek alapján az FHB a kilencedik legnagyobb szereplőnek számít a hazai hitelintézetek rangsorában. A mérlegfő-összegből közel 591 milliárd forintot tett ki a hitelállomány, amelyen belül a lakossági jelzáloghitelek részaránya elérte az 55 százalékot. 2010 első negyedévében az FHB csoport sajáttőke-arányos megtérülése 13,1 százalékos, költség-bevétel hányadosa pedig 43,3 százalékos volt. Az FHB összevont alapú tőkemegfelelési mutatója – figyelembe véve az időszaki eredményt – 2010 első negyedének végén 10,3 százalékot ért el. VG
- 42 milliárd forintos hitelállomány, ennek nagyjából a 70 százaléka lakossági jelzáloghitel
- 6 milliárd forint feletti saját tőke
- 49 fiók, több mint 125 ezer ügyfél
- 14 százalék feletti tőkemegfelelés
- 42 milliárd forintos hitelállomány, ennek nagyjából a 70 százaléka lakossági jelzáloghitel
- 6 milliárd forint feletti saját tőke
- 49 fiók, több mint 125 ezer ügyfél
- 14 százalék feletti tőkemegfelelés-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.