BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Folytatódik a libikókázás a börzéken

Ahogy az elmúlt időszak libikókás piaci környezetében megszokhattuk, pénteken és ma reggel a tengerentúli és ázsiai börzéken ismét a növekedési aggodalmak lettek úrrá a szereplőkön – jelenti a Cashline.

A japán gazdasági aktivitás júliusban újabb lassulást tükrözött (export hajószállítások estek vissza 28-ról 22 százalékra), míg Ausztráliában a választások utáni bizonytalanság következtében esett az ausztrál dollár Mindeközben tart a tőkebeáramlás a fejlett kötvénypiacokra, mintha a kötvények 1-2 százalékos hozama megvédene mindentől, és a kötvények ára - akár egy jó kis inflációs félelem, akár a tőkeáramlás megfordulása következményeként - nem eshetnének a mélybe.

Az amerikai kötvénypiacra gyakorlatilag 2009 eleje óta özönlik a pénz, míg a részvények heti szinten hol alulsúlyozva, hol felülsúlyozva jelennek meg a portfóliókban, épp ahogy a rövid távú tőkeáramlás iránya (a birkaszemlélet) azt megkívánja.

A fejlett gazdaságok agóniája mellett egyelőre kitart a dél-kelet-ázsiai országok lendülete: a thai gazdaság a második negyedévben 9,1 százalékkal dübörgött a várt 8 százalékkal szemben, amit a stabil kínai kereslet segített (Thaiföldön van a Toyota egy igen jelentős feldolgozóipari egysége). Itt is az a kérdés, mikor kerül Kína és a többi ázsiai ország a növekedés és a túlfűtöttség kivédhetetlen ellentmondásába, konkrétabban mikor ébrednek rá a szereplők a folyamatok fenntarthatatlanságára. De addig is tart a "bull-i".

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.