Douglas Massey és Jacob Rugh a száz legnagyobb amerikai városi régiót vizsgálta meg az ingatlanhitelek bedőlése szempontjából. Eszerint a főként kisebbségi csoportok által lakott területeken a pénzügyi szolgáltatásokat nyújtó intézmények "ragadozó" jellegűek, vagyis magas költségeket és uzsorakamatot számítanak fel - tudósít a Reuters.
A sztenderd pénzintézetek gyakran megtagadják a szolgáltatásokat az ilyen, elmaradt, szegregált területek lakóitól. A magas költségen megszerzett hitelek viszont kedveznek a spekulánsoknak, akik ezeket kockázati szintjük szerint csoportosítva tovább értékesíthették a másodlagos hitelpiacon. Így tehát a jellemzően afroamerikaiak vagy spanyolajkúak által lakott régiókban magasabb a lakáshitelek bedőlésének kockázata, mint más régiókban.
A felmérés szerint a kisebbségi csoportok suprime jelzáloghiteleinek aránya 1993 és 2000 között 2-ről 18 százalékra emelkedett. A két kutató felhívja a figyelmet arra, hogy módosításra szorul a polgárjogokra vonatkozó törvény, hogy tiltható legyen a hitelfelvevők származás szerinti diszkriminációja.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.